מהם היתרונות והחסרונות של לגור בבית קטן?

הייתם גרים בבית קטן?
בארצות הברית, אוסטרליה וגם אירופה ישנה מגמה הנקראת Tiny House movment בה אנשים עוזבים את הבתים הגדולים ואת הדירות ועוברים לגור בבתים קטנים.
מהם בתים קטנים אתם שואלים?בתים קטנים הינם בתים שאינם גדולים יותר מ37 מטר מרובע. איגדנו לכם רשימה של היתרונות והחסרונות כדי שאתם תחליטו בעצמכם, האם כדאי לגור בבית קטן.

חסרונות :
➖מקום מגורים מוגבל – טוב נו זה ברור, בתים קטנים נעים בין גודל של 9 מטר מרובע ל37 מטר מרובע מה שאומר, שמקום המחייה מאוד מצומצם. הסדר המגורים הזה, לא מתאים ככל הנראה, למשפחה מרובת ילדים או לאנשים שאוהבים לארח הרבה בתוך הבית.
➖מקום איחסון מוגבל – כיאה לתרבות הצריכה, בתים מכילים המון מוצרים, חלקם נחוצים וחלקם לא. בגלל גודל הבית, מקום האיחסון מוגבל וכמעט בלתי אפשרי לבית קטן להכיל גם את כל המוצרים הנחוצים בבית.
➖הסתגלות למטלות בית שונות – בבתים קטנים לרוב השירותים הינם שירותי קומפוסט הדורשים ריקון. כמו כן, אספקת הגז והמים הם שונים מה שדורש התעסקות ולמידה.
➖כל בית צריך שטח ובישראל, זה לא פשוט למצוא ומאוד יקר לקנות.

יתרונות:
➕חיים ללא משכנתא – עלות של בית קטן משמעותית נמוכה יותר מאשר בניית בית בגודל סטנדרטי או רכישת דירה, במיוחד אם אתם מתכננים בעצמכם לבנות אותו.
➕גמישות ותזוזה – הבית הקטן יכול בקלות להפוך להיות בית נייד אותו יהיה ניתן להזיז ממקום למקום ומשטח לשטח. כמובן לא כל גודל של בית יכול להיות נייד, זאת צריך לקחת בחשבון.
➕ההוצאות על גז, חשמל ומים בבית קטנות לעומת הוצאות בבית רגיל. הבית פחות צורך שימוש באמצעי חימום וקירור, כמו כן גם בפחות מים וגז.
➕אם אתם לא אוהבים לנקות – זה הבית המושלם בשבילכם. פחות מקום = פחות מקום לנקות.
➕ולא נשכח את הפן האקולוגי, בית קטן צורך הרבה פחות אנרגיה, משתמש בהרבה פחות משאבים ומייצר פחות כמות אשפה לעומת בתים רגילים.

Related Articles

Responses

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *